Csm N.bank.logo B43db58462
Csm P.c.logo 3907d18f4a
Csm F.havn.logo 6c7496d668

Kampprogram

Dato Tid Hjemmehold Udehold Resultat Type Pucken
08.08.2019 19:00 Aalborg Pirates Frederikshavn White Hawks 4-0 Træningskamp
11.08.2019 14:00 Herning Blue Fox Frederikshavn White Hawks 2-3 (OT) Træningskamp
16.08.2019 19:00 Frederikshavn White Hawks Herning Blue Fox 7-2 Træningskamp
23.08.2019 19:00 Frederikshavn White Hawks Borås 4-5 Træningskamp
30.08.2019 19:00 Frederikshavn White Hawks Aalborg Pirates 5-4 (OT) Træningskamp
08.09.2019 15:00 Frederikshavn White Hawks Rødovre Mighty Bulls 1-0 Metalligaen grundspil Hent
13.09.2019 19:30 Herlev Eagles Frederikshavn White Hawks 2-4 Metalligaen grundspil
17.09.2019 19:00 Frederikshavn White Hawks Aalborg Pirates 2-4 Metalligaen grundspil Hent
20.09.2019 19:30 Frederikshavn White Hawks Odense Bulldogs 2-0 Metalligaen grundspil Hent
22.09.2019 15:00 Frederikshavn White Hawks Danmark U-20 5-3 Træningskamp
27.09.2019 19:30 Frederikshavn White Hawks Rungsted Seier Capital 2-3 Metalligaen grundspil Hent
29.09.2019 15:00 Herning Blue Fox Frederikshavn White Hawks 4-6 Metalligaen grundspil
02.10.2019 19:00 SønderjyskE Frederikshavn White Hawks 1-3 Metalligaen grundspil
04.10.2019 19:30 Frederikshavn White Hawks Esbjerg Energy 7-1 Metalligaen grundspil
06.10.2019 16:00 Esbjerg Energy Frederikshavn White Hawks 6-1 Metalligaen grundspil
08.10.2019 19:00 Rødovre Mighty Bulls Frederikshavn White Hawks 0-3 Metalligaen grundspil
11.10.2019 19:30 Frederikshavn White Hawks Herlev Eagles 7-3 Metalligaen grundspil
15.10.2019 19:00 Aalborg Pirates Frederikshavn White Hawks 4-2 Metalligaen grundspil
18.10.2019 19:30 Odense Bulldogs Frederikshavn White Hawks 4-3 (OT) Metalligaen grundspil
25.10.2019 19:30 Rungsted Seier Capital Frederikshavn White Hawks 5-2 Metalligaen grundspil
29.10.2019 19:00 Frederikshavn White Hawks Herning Blue Fox 3-5 Metalligaen grundspil Hent
01.11.2019 19:30 Frederikshavn White Hawks SønderjyskE 2-0 Metalligaen grundspil Hent
12.11.2019 19:00 Frederikshavn White Hawks Rødovre Mighty Bulls 1-4 Metalligaen grundspil Hent
14.11.2019 18:00 Esbjerg Energy Frederikshavn White Hawks 0-4 Metalligaen grundspil
19.11.2019 19:00 Frederikshavn White Hawks SønderjyskE 1-2 Metalligaen grundspil Hent
22.11.2019 19:30 Odense Bulldogs Frederikshavn White Hawks 0-4 Metalligaen grundspil
29.11.2019 19:30 Herning Blue Fox Frederikshavn White Hawks 5-7 Metalligaen grundspil
06.12.2019 19:30 Frederikshavn White Hawks Herlev Eagles 2-1 (GWS) Metalligaen grundspil Hent
10.12.2019 19:00 Frederikshavn White Hawks Rungsted Seier Capital 8-2 Metalligaen grundspil Hent
13.12.2019 19:00 Rødovre Mighty Bulls Frederikshavn White Hawks 1-4 Metalligaen grundspil
17.12.2019 19:00 Frederikshavn White Hawks Esbjerg Energy 3-2 (OT) Metalligaen grundspil Hent
20.12.2019 19:30 SønderjyskE Frederikshavn White Hawks 5-2 Metalligaen grundspil
22.12.2019 15:00 Frederikshavn White Hawks Odense Bulldogs 6-2 Metalligaen grundspil Hent
29.12.2019 19:30 Aalborg Pirates Frederikshavn White Hawks 5-1 Metalligaen grundspil
30.12.2019 19:30 Frederikshavn White Hawks Aalborg Pirates 1-7 Metalligaen grundspil Hent
03.01.2020 19:30 Herlev Eagles Frederikshavn White Hawks 1-4 Metalligaen grundspil
07.01.2020 19:00 Rungsted Seier Capital Frederikshavn White Hawks 2-4 Metalligaen grundspil
10.01.2020 19:30 Frederikshavn White Hawks Herning Blue Fox 3-4 Metalligaen grundspil Hent
12.01.2020 16:00 Esbjerg Energy Frederikshavn White Hawks 3-1 Metalligaen grundspil
14.01.2020 19:00 Herlev Eagles Frederikshavn White Hawks 3-2 Metalligaen grundspil
17.01.2020 19:30 Odense Bulldogs Frederikshavn White Hawks 3-2 Metalligaen grundspil
19.01.2020 15:00 Frederikshavn White Hawks Herning Blue Fox 5-6 (OT) Metalligaen grundspil Hent
21.01.2020 19:00 Frederikshavn White Hawks Aalborg Pirates 3-2 (GWS) Metalligaen grundspil Hent
24.01.2020 19:30 Rungsted Seier Capital Frederikshavn White Hawks 6-1 Metalligaen grundspil
28.01.2020 19:00 SønderjyskE Frederikshavn White Hawks 2-3 (GWS) Metalligaen grundspil
31.01.2020 20:00 Aalborg Pirates Frederikshavn White Hawks 4-5 (GWS) Metal Cup semifinale Final 4, spilles i Bentax Isarena Aalborg
01.02.2020 18:30 Rungsted Seier Capital Frederikshavn White Hawks 0-2 Metal Cup finale Finale 4, spilles i Bentax Isarena Aalborg
11.02.2020 19:00 Frederikshavn White Hawks Rødovre Mighty Bulls 5-2 Metalligaen grundspil Hent
14.02.2020 19:30 Herning Blue Fox Frederikshavn White Hawks 2-0 Metalligaen grundspil
18.02.2020 19:00 Frederikshavn White Hawks Esbjerg Energy 5-2 Metalligaen grundspil Hent
21.02.2020 19:30 Frederikshavn White Hawks Herlev Eagles 6-3 Metalligaen grundspil Hent
25.02.2020 19:00 Frederikshavn White Hawks Odense Bulldogs 7-6 (OT) Metalligaen grundspil Hent
28.02.2020 19:30 Aalborg Pirates Frederikshavn White Hawks 4-0 Metalligaen grundspil
01.03.2020 15:00 Frederikshavn White Hawks Rungsted Seier Capital 2-3 (OT) Metalligaen grundspil Hent
06.03.2020 19:30 Frederikshavn White Hawks SønderjyskE 0-2 Metalligaen grundspil Hent
10.03.2020 19:00 Rødovre Mighty Bulls Frederikshavn White Hawks 3-2 (GWS) Metalligaen grundspil

Guldsponsorer


Csm N.bank.logo B43db58462
Csm P.c.logo 3907d18f4a
Csm F.havn.logo 6c7496d668
UH Logo Bred Uskyg Cmyk Copy
Stena Line Logo
Frederikshavnkommune Logo
Scanel Logo Noborder